Telif Hakları Bildirisi

Sitedeki içeriğin kullanımı KVKP ve ilgili yazarı kaynak göstermek şartına bağlı olmak üzere serbesttir.

KVKP olarak, benimsediğimiz misyon ve vizyon bağlamında, telif politikamızı belirlerken yazarlarımızın yayınladıkları içerik üzerindeki telif haklarının ve haklarımızın korunması ve yayınladığımız içeriğin daha fazla insana ulaşmasını gözetiyoruz. İçeriğin yaygınlaşması bizim için her zaman bir adım önde olduğundan, sizinle paylaştığımız içeriğin kullanımı yalnızca KVKP ve ilgili yazarı kaynak göstermek şartına bağlı olmak üzere serbest bırakılmıştır.

Lisans Detayları

Aksi açık bir şekilde belirtilmediği müddetçe, KVKP’de yer alan tüm içerik, telif haklarına Creative Commons  Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası ile konudur. Bu lisansın tam metnine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu lisans çerçevesinde şunları yapmakta özgürsünüz

  • Paylaşım – Çalışmayı dilediğiniz gibi kopyalayabilir, dağıtabilir, iletebilirsiniz.
  • Uyarlama – Çalışmayı dilediğiniz gibi farklı formatlara, farklı şekillerde uyarlayabilirsiniz.

Ancak şu şartları yerine getirmelisiniz

  • Kaynak Gösterme – KVKP’yi ve ilgili yazarı kaynak olarak göstermeli ve yaptığınız değişiklikler varsa bunları belirtmelisiniz.
  • Ticari Kullanım – Bu eseri ticari amaçlarla kullanamazsınız.

Bunlarla birlikte

  • Feragat – İçerik sahibi KVKP ile iletişime geçtiğiniz ve gerekli izni aldığınız takdirde, hak sahibi bu lisans kapsamındaki sınırlamalardan feragat edebilir. Farklı lisanslar kapsamında kullanım izni verebilir.
  • Kamu Malı – İlgili hukuka göre içeriğin tamamının veya bir kısmının kamu malı statüsünde olması halinde bu lisans kamu malı hukuki statüsüne saygı duyar.
  • Diğer – Bu lisans hukuki olmak kaydıyla her türlü telif hakkı sınırlandırmasına, istisnasına ve adil kullanım hakkına saygı duyar. İçerik sahibinin çalışma üzerindeki manevi hakları üzerinde bir değişiklik meydana getirmez. Üçüncü kişilerin içerikle ilgili umuma iletim ve kişilik haklarına saygı duyar.
Aylık Özet Bülteni
Kişisel verilerin korunmasına ilişkin yerel ve global gelişmeleri her ay derliyor ve özetleyerek sizlere gönderiyoruz.
Gizlilik Politikamız için tıklayınız.